خط مشی کیفیت

شرکت لوله و پروفیل کیهان در زمینه تولید ، فروش و حدمات پس از فروش انواع لوله های فولادی گاز و شوفاژ تست شده ، لوله های آب رسانی ، صنعتی ، پروفیل ، قوطی و لوله های مبلی و با هدف جلب رضایت مشتریان و بهبود مداوم در اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت ، نظام کیفیت خود را بر اساس الزامات استانداردهای ISO14001:1015 ، ISOTS29001:2010 ، ISO9001:2015 الزامات مشتری طرح ریزی نموده و به شرح زیر اعلام می دارد:

۱) جلب رضایت مشتری و طرف های ذینفع از طریق درک و تامین الزامات مربوط به خدمات و نیاز های کمی و کیفی از جمله تحویل به موقع محصول ، افزایش کیفیت و خدمات پیشتیبان به مشتری.
۲) پیشگیری از بروز عدم انطباق در خدمات ارائه شده ، تلاش مستمر در جهت کاهش ضایعات و دوباره کاری در ارائه خدمات با هدف افزایش بهره وری شرکت و رضایت مشتری.
۳) تلاش جهت بهبود مستمر در کلیه فعالیت ها و فرآیندهای شرکت از جمله اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت.
۴)اصلاح روش های مدیریتی شرکت در جهت افزایش نظم ، سطح کیفیت محصولات و خدمات و افرایش بهره وری شرکت با مشارکت همگانی کارکنان مطابق استانداردهای ملی و بین المللی مورد تایید.
۵) منابع انسانی کار آمد را بزرگترین سرمایه شرکت محسوب می داریم و به منظور افزایش رضایتمندی ، ارتقاء دانش فنی و ارتقاء کارایی آنها جهت نیل به اهداف شرکت از هیچ کوششی دریغ نمی ورزیم و نکات ذیل را همواره مد نظر قرار می دهیم :
– اهمیت تفویض اختیار به کارکنان و اخذ مسولیت از آنها.
– اخمیت ایجاد انگیزه ، خلاقیت و نوآوری ، رضایت شغلی و مشارکت آنها جهت ارتقاء سطح کیفی خدمات ، افزایش فرهنگ ایمنی و بهداشتی ، محیط زیست و رضایتمندی مشتری.
۶) تعهد به رعایت قوانین و مقررات ملی و بین المللی مربوط به کیفیت خدمات و پروژه های نفت ، گاز و پتروشیمی.
۷) کنترل و نظارت بر سرمایه به منظور افزایش سود بیشتر از طریق گسترش فعالیت در زمینه های کاری مرتبط با عملیات
۸) کاهش شکایات و انتقادات مشتری و افزایش رضایت و خشنودی آنان
۹) شناسایی ریسک های سازمان و استفاده از آن به عنوان فرصتی برای بهبود.
۱۰) تعهد به کاهش مصرف منابع ، انرژی و آلودگی محیط زیست و کاهش عوامل زیان آور محیط کار.
۱۱) رقابت با تولیدات و واردات خارجی به انضمامم تولید کالای با کیفیت و ایرانی هدف گرانمایه ماست.

مسئولیت اصلی سیستم مدیریت کیفیت برعهده مدیر عامل بوده و نماینده مدیرت مسئول حصول اطمینان از ایجاد ، اجرا و حفظ کارایی و پویایی سیستم و ارائه گزارش به مدیر هامل می باشد.
پشتیبان ما در تحقق اهداف شرکت ، کارکنان دلسوز ، متعهد و آموزش دیده هستند. ما به نظرات کارکنان خود احترام می گذاریم و آنان را در تصمیم گیری شرکت سهیم می داریم ، خواسته های تصریح شده در این خط مشی باید توسط کارکنان مطالعه و درک گردد و در تمامی سطوح شرکت لازم الاجرا می باشد و می بایست در دسترس ذینفعان قرار گیرد.
اینجانب در پایان هر سال با توجه به نظرات سایر پرسنل خط مشی و اهداف کیفیت سال آینده را بازنگری نموده و در جلسه بازنگری مدیریت میزان تخقق آن ها را مورد بازبینی قرار می دهم.

مدیر عامل